سبزوار خداداد فروزنده

جوابیه سید آبادی به خبر سبزوار آنلاین

 

جوابیه سید آبادی به خبر سبزوار آنلاینجوابیه سید آبادی به خبر سبزوار آنلاین
بعد از انتشار خبر مشکلات زیرساختی فولاد سبزوار و پیش بینی 40 میلیارد تومانی هزینه های انشعابات برای این طرح بزرگ، نماینده سابق مردم سبزوار به این خبر واکنش نشان داد و با تماس با ما با گلایه از درج این خبر آنرا غیرمنصفانه خواند.
سیدآبادی جوابیه ای برای این خبر سبزوار آنلاین ارسال کرده است که در زیر می خوانید.
مدیریت محترم سایت "سبزوار آنلاین"
سلام علیکم
 
با احترام وآرزوی قبولی طاعات و عبادات، عطف به مذاکرات تلفنی با حضرتعالی در خصوص انتشار مطالبی در خصوص پروژه مجتمع فولاد و مصاحبه سرکار خانم علی رضایی سرپرست محترم اداره کل صنایع و معادن خراسان رضوی همچنین آقای محسنی ثانی نماینده مردم محترم شهرستان سبزوار، جوین، جغتای و خوشاب، خواهشمند است مطالب زیر را جهت تنویر افکار عمومی و قضاوت بهتر خوانندگان محترم منتشر نمایید.
با امید به توفیقات الهی
    
حسن سیدآبادی


خداوند باری تعالی در آیه 140 سوره آل عمران می فرمایند" تلک الایام نداولها بین الناس" این روزگار را میان مردم می چرخانیم تا افراد را نسبت به عملکردشان بیازماییم. همچنین در آیه 43 سوره فاطر هم چنین آمده است که " و لا یحیق المکر السیی الا بأهله" یعنی هر نیرنگی تنها دامن صاحبش را می گیرد.  بی شک این آموزه ها را می توان سنت های قطعی و تخلف ناپذیر الهی در جامعه انسانی دانست، لذا هر کس به خوبی می داند که به چه شیوه ای با حق و حقیقت برخورد کرده است و چه عواقبی در انتظارش خواهدبود.
مردم آگاه و آزاد اندیش سبزوار همواره یکی از معضلات اصلی این شهرستان بزرگ را  بیکاری و مشکلات فراوان آن می دانند ، دردی که متاسفانه هر خانواده سبزواری با آن دست درگریبان است . همواره خواست اصلی مردم ولایتمدار سبزوار از مسئولین این شهرستان در هر سطحی، حل این معظل می باشد. از دیگر سوی متاسفانه شهرستان سبزوار در مقایسه با برخی شهرستان ها همچون نیشابور، اصفهان و سمنان از نظر صنعتی در وضعیت نامناسبی قراردارد و می توان گفت  صنایع بزرگ در سطح این شهرستان دیده نمی شود. اینجانب در طول مدت خدمتگزاری به عنوان نماینده مردم سبزوار، تمام تلاش و همت خویش را صرف آن کرده بودم که به توانم تا حدودی این مشکل دیرین سبزوار را برطرف نمایم . سرانجام با وجود تمام کارشکنی ها و ناجوانمردانگی هایی برخی، که حتی شرم بیان آنها را دارم، موفق شدم پس از مطالعات گسترده علمی و کارشناسی های دقیق در چند مکان از جمله؛  مناطق داورزن، خیرآباد، زعفرانیه، ششتمد و حکم آباد توسط کارشناسان وزارت صنایع و معادن و تایید اداره کل صنایع و معادن خراسان رضوی و استاندار خراسان رضوی، صنعتی عظیم به شهرستان سبزوار تعلق گرفت که با راه اندازی آن، می تواند 35هزار فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم بوجود آورد که در نوع خود تحولی عظیم در کاهش نرخ بیکاری و رفع نگرانی اصلی خانواده های سبزواری  خواهدداشت.پس از انتخاب منطقه حکم آباد از سوی کارشناسان وزارت صنایع و معادن برای اجرای این طرح عظیم صنعتی، شایعات و شبنامه های گسترده ای در سطح شهرستان از سوی برخی افراد مطرح می شد . ولی از آنجا که همواره نادرستی و غیر حقیقت راه به جایی نمی برد، خوشبختانه اینگونه حرکات نیز راه به جایی نبرد و این پروژه در خرداد 1386 (همزمان با چند پروژه دیگر که هیچگاه عملی نشدند و امروز کسی نگران و پیگیر آنها نیست!!!!) با حضور مسئولین کشوری و استانی کلنگ زنی گردید. در راستای اجرای این پروژه تمام ادارات مربوط استانی نیز در استانداری خراسان رضوی به صورت کتبی متعهد به تامین آب، برق ،گاز و زمین این پروژه عظیم شدند . خوشبختانه سخنان  سرکارخانم علیرضایی سرپرست صنایع و معادن استان نیز صحت این مهم را تایید می نماید. حال پرسش اساسی اینجاست که در طول 4 سال گذشته کسانی که باید پیگیر اجرای این پروژه می شدند و به سرعت دادن آن کمک می کردند چراکوتاهی کرده و به وظیفه اصلی خود عمل نکرده اند؟ آیا نباید در این زمینه به مردمی که منتظر راه اندازی این پروژه به عنوان تنها طرح عظیم صنعتی شهرستان هستند پاسخگو باشند؟ آیا اینکه سعی داشته باشیم با عوام فریبی و با این ادعا که گذشته هر چه بوده باید نادیده بگیریم توجیهی درست و مناسب است  ؟ آیا بهتر نیست اندکی با مردم روراست بوده و به آنها حقایق را بگوییم؟ این درحالی است که طبق اسناد و مدارک موجود این طرح عظیم صنعتی اگر در مکان فعلی آن انجام نمی شد به شهرستان  نیشابور منتقل می شد . اگرچه  در گذشته نیز کسانی بودند که به خاطر مشکلات شخصیتی و منافع بی ارزش شخصی و گروهی خویش تلاش زیادی کردند که این طرح در هرجای ایران به جز حکم آباد اجرا شود.       
 
ای کاش امروز این تفکر ضد توسعه سبزوار که در برخی مدعیان وجود دارد که خود سبب شده است  سبزوار از نظر صنعتی وضعیت نامناسبی داشته باشد و سبب آمار بالای بیکاری آن باشد اندکی با مردم ره راستی  پیش بگیرند. هرچه که متاسفانه خانواده های آنان هیچگاه همچون خانواده های شهروندان شهرستان سبزوار طعم تلخ بیکاری را نچشیده و نخواهند چشید و از مشکلات آن خبر چندانی نداشته اند. با اندکی تحقیق، خواهیم دید که در نیشابور صنعت فولاد در فاصله سی کیلومتری این شهرستان و فولاد اصفهان نیز در فاصله یکصد کیلومتری این شهرستان، سهم بزرگی در کاهش نرخ بیکاری این شهرستان ها دارد که اگر مسئولین این شهرستان ها نیز  به  دعواهای کم اهمیت به خاطر فاصله از مرکز شهرستان مشغول می شدند، بی شک همچون امروز سبزوار به این بلای خانمان سوز بیکاری  مبتلا بودند. در پایان باید گفت، آنچه برای رضای خداوند انجام پذیرد باقی و ماندگار خواهد بود و قضاوت اصلی بر عهده جوانان عزیز شهرستان سبزوار می باشد.  

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۹۰ساعت 18:11  توسط خدادادفروزنده  |